#ZagadajDoMnie, bo warto

W lecie lepiej mi się dzierga, a w zimie przychodzi mi do głowy więcej pomysłów związanych z akcjami w mediach społecznościowych. Trzy lata temu rozwijałem inicjatywę pt: Lubię Cię, a w zimie w tamtym roku rozgrzewałem moje miasto akcją #cieplykrakow. Dziś łączę dwie zimy: tą za oknem i tą związaną z uczuciami. Zapraszam Was do akcji #ZAGADAJDOMNIE!

#ZagadajDoMnie

Artystyczne charaktery już tak mają, że trudno im złapać satysfakcjonujący kontakt z innymi. Zawsze odstają. Zwykle chcą zbyt wiele uwagi, a nieporozumienia to ich chleb powszedni. ZA dużo bierzemy do siebie, ZA łatwo nas zranić, ZA mocno się przywiązujemy, ZA bardzo kierujemy się emocjami, a ZA mało rozumem. Myślę, że to dotyczy nie tylko tych, którzy spełniają się w sztuce, ale również każdego, kogo sposób bycia, zainteresowania, pasje, zawód odstają od normy. Nie nauczyliśmy się naturalnie być częścią czegoś, dlatego jest to dla nas potrzeba, o którą musimy się wyjątkowo starać, bo nie wiemy jak spełniać ją ot tak.

#ZagadajDoMnie

O co chodzi w projekcie?

Akcja #ZAGADAJDOMNIE związana jest z moim nowym projektem czapki z prowokującym do rozmowy napisem Zagadaj. Do końca zimy zamierzam nosić moją czapkę, aby prowokować nią ludzi do rozmowy z innymi. Może nie jest to najbardziej bezpośredni sposób, ale z doświadczenia wiem, że ludzie w komunikacji miejskiej są zdecydowanie lepszymi obserwatorami niż rozmówcami jeśli chodzi o kontakt z obcymi 🙂 Chciałbym Was zachęcić do interakcji z osobami w okół Was. Do rozmów przy automacie przy kawie na uczelni, do wymiany kilku słów podczas robienia sobie kawy w pracy, do uśmiechnięcia się do dziecka w wózku w autobusie.

Twój miły gest wobec niej wywoła na jej twarzy uśmiech. Twoja propozycja wspólnego weekendu poprawi mu humor. Twoje zaproszenie do siebie sprawi, że oni poczują się ważni więc….

…ZAGADAJ.

#ZagadajDoMnie

Chcesz, żeby o akcji dowiedziało się więcej osób? Wstaw na swój profil na Instagramie zdjęcie, na którym trzymasz kartkę z napisem #ZAGADAJDOMNIE lub inaczej pokazujesz założenia mojej inicjatywy i otaguj je #zagadajdomnie