Teledyski z dzierganiem w tle: Emocje

Odrzucenie, niepokój i uzależnienie – o tych trzech stanach emocjonalnych opowiadają teledyski z dzisiejszego zestawienia. Wydawać by się mogło, że włóczka kojarząca się z ciepłym swetrem od babci nie może być towarzyszem tak trudnych historii. Stylistom się to jednak udało – dziergana czapka odda dziś naiwność, resztki włóczki tajemniczość, a gęsty ścieg poczucie spętania.

Seafret – Oceans

Główną rolę w klipie gra Maisie Williams znana z roli Arya Stark w serialu Gra o tron. Teledysk opowiada historię prześladowanej i odrzuconej przez rówieśników dziewczyny, która żeby poczuć się pewniej ze sobą i radzić sobie z problemami ubiera strój superbohatera. Stworzony jest on z peleryny oraz czapki zrobionej na drutach z otworami na oczy i kocimi uszami. Szczególnie podoba mi się zakończenie klipu. Brawa również za to, że autor scenariusza zdecydował się ukazać inny rodzaj bliskości, niż ten romantyczny, który przychodzi nam do głowy po pierwszym wsłuchaniu się w tekst.

Years & Years – Take Shelter

Powody dla których ten klip znalazł się na liście są dwa. Są nimi: zniewalająca urodą Emily Browning, która wcieliła się w rolę szamanki w klipie oraz jej strój. Składa się on z cielistego body i czegoś w rodzaju ponczo-boa stworzonego z piór, kawałków futra i różnokolorowej włóczki. Po prostu magia. Na uwagę zasługuje również niepokojący nastrój klipu. Autor w interesujący sposób pokazał walkę samego ze sobą, która towarzyszy przeżywaniu nieszczęśliwej miłości.

BANKS – Gemini Feed

Piosenka opowiada o destrukcyjnej relacji, która z jednej strony oparta jest na dobry zamiarach, ale z drugiej strony nie pozwala się rozwijać i tłamsi. Teledysk jest bardzo klimatyczny i obrazuje wspomniany wyżej problem w dwóch postaciach, które zaplątane są w czarny i bały sznur. To, że liny oplatają również szyje bohaterek, podkreśla fakt, że są zmuszone tkwić w tej znajomości, bo kiedy się oddalą mogą się udusić.

Żeby zrobiło się luźniej mała uwaga dla dziergających: W TYM TELEDYSKU NIE ZOSTAŁ ZAPLĄTANY ŻADEN MOTEK WŁÓCZKI – TO SZNURY. Takie małe ostrzeżenie dla tych, których samoistne supły i plątanie się motków doprowadzają do złości 😉