Cracow Fashion Week 2017: Warsztaty z Kajetanem

Moja przygoda z artystycznymi zainteresowaniami zaczęła się od rysowania. Miałem do tego specjalny zeszyt, który wszędzie ze sobą zabierałem. Podczas Cracow Fashion Week 2017 miałem okazję wrócić do tej pasji, biorąc w warsztatach rysunku z Kajetanem Kazanowskim, które odbyły się w siedzibie szkoły Artystyczna Alternatywa.

Jak niektórzy z Was pamiętają, nie jest to moja pierwsza przygoda z takimi zajęciami. Rok temu w lutym brałem udział w warsztatach z Eleną Ciupriną w Slow Fashion Cafe. Szczerze powiem Wam, że jara mnie ta wolność w malowaniu, na jaką nie do końca mogę pozwolić sobie dziergając. Mimo twórczego podejścia i tak muszę trzymać się podstawowych zasad. Słupek zawsze pozostanie słupkiem, a magiczne kółeczko również nie pozostawia zbyt wielkiego pola manewru. W rysunku mam większą dowolność. Chyba to z tego powodu mam do niego sentyment.

Warsztaty trwały 3 godziny. Zaczęliśmy od przypomnienia sobie podstaw proporcji. Zrobiliśmy pierwszy szkic. Później wzięliśmy się za główny projekt, którego przygotowanie zaproponował nam Kajetan. Mieliśmy wybrać interesujące zdjęcie i przenieść je na kartkę papieru. Narzędziami, których mieliśmy użyć był ołówek do stworzenia szkicu i farby akrylowe do jego pomalowania.

Na moją inspirację wybrałem okładkę Elle, a właściwie dziewczynę w moim typie 😉 Kolorową i podwójnie zakręconą – miała loki i sympatyczny zadzior w oku. Czas warsztatów minął mi na przekomarzaniu się z Kajetanem o to, który z nas maluje lepiej. Oczywiście żartowaliśmy i cieszę się, że skumał moje poczucie humoru. Uważam, że takie ćwiczenia wymagają oddechu i luzackiej atmosfery, bo dzięki temu stają się przyjemnością, a nie „wykładem połączonym z zajęciami praktycznymi”. Poniżej możecie zobaczyć efekty mojej pracy.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Wystawy

Zanim udałem się na warsztaty, poszedłem z Alanem na wystawę fotografii w Forum Przestrzenie pt: Focus on Fashion, a później udało nam się zdążyć przed wernisażem i obejrzeć wystawę Eleny Ciupriny. Dziewczyna jest mega utalentowana. Tworzy świetne żurnalowe rysunki, które z powodzeniem mogłyby zastąpić zdjęcia w najlepszych magazynach o modzie. Zdjęcia prac z obydwu wystaw prezentuję Wam poniżej.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.