BAILANDO – czapka na zimę

Słowo bailando kojarzy mi się z przebojem Enrique Iglesiasa. Przywołuje w wyobraźni piękną pogodę, gorącą atmosferę i kołyszące się biodra w rytm muzyki. Nic dziwnego, że to hasło przyszło Magdzie do głowy, kiedy postanowiła zamówić u mnie czapkę na zimę. Dziś opowiem Wam o tym, jak powstawał ten projekt.

Magda chciała, aby czapka miała formę oversized beanie, czyli żeby jej górna część nie przylegała dokładnie do głowy. Projektując czapkę, postawiłem na 3 techniki: tunezyjską, knooking i klasyczną. Używając pierwszej, wydziergałem napis. Szydełkiem do knookingu zrobiłem ściągacz oraz górę czapki. Natomiast klasycznym ściegiem połączyłem końce ściągacza. Prace nad czapką zacząłem od napisu. Ta część wymaga dużo skupienia i powstaje powoli, gdyż podczas pracy nad nią trzeba jednocześnie używać różnych włóczek. Zapętla się je na zmianę, kierując się tym, który kolor ma być widoczny na prawej strony projektu. To mój ulubiony etap. Po zakończeniu napisu zamieniłem szydełko na to do knookingu i nim dokończyłem ściągacz. Później przyszedł czas na górną część czapki. Tak ułożone etapy pracy pozwoliły mi stworzyć nakrycie głowy z jednego kawałka bez problemów z szyciem, który mógłby pojawić się, dziergając czapkę od drugiej strony. Poniżej zdjęcie czapki na uśmiechniętej Magdzie. Jak Wam się podoba? 🙂

Na backstage’u

W tym projekcie postawiłem również na ciekawe pokazanie kulis w formie zdjęć. W jednym z nich użyłem pracy fotografa Harrego Peccinotti z sesji do kalendarza Pirelli z 1969 roku. Chciałem ocenzurować zdjęcie, podbijając tym jego charakter. Kolejna fotka miała być nawiązaniem do kolorowych lat 90-tych. Użyłem lizaka Chupa Chups, a jako tło użyłem mojej maty do ćwiczeń 😛 Wykorzystałem ją, gdyż jej faktura przypominała mi tor wyścigów z gier komputerowych ze wspomnianego okresu. W ostatnim zdjęciu użyłem pracy szwedzkiego fotografa Waltera Pfeiffera. W jego zdjęciu spodobała mi się kolorystyka i lekko japoński klimat. Aby fotka była bardziej tajemnicza postanowiłem zakryć fragmentem czapki tatuaż modela.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.