11 listopad – Święto mojej niezależności

niezaleznosc5 lat temu przywitałem się z Wami na moim blogu. Był to pierwszy krok do tworzenia mojej niezależności artystycznej. Wraz z rozwijaniem swoich umiejętności i dzieleniu się z Wami moimi projektami zyskałem pewność siebie jako artysty. Mega jestem dumny, że nie bałem się tutaj otworzyć. Dzięki temu przeżyłem kilka fajnych przygód. Z czego jestem dumny? Nad czym planuję obecnie pracować?

Na pierwsze zadanie pytanie trudno mi odpowiedzieć jednoznacznie. Czuję, że ten projekt, z którego jestem mega dumny jest jeszcze przede mną. Jednak w tym roku zdarzyło się kilka rzeczy, które poprawiły mi humor i dodały mocy do rozwijania mojej pasji. Poniżej opisałem najważniejsze wydarzenia.

Rysowanie jest modne

Na początku roku brałem udział w warsztatach z rysunku żurnalowego, które poprowadziła Elena Ciuprina. Były one na tyle inspirujące, że myślałem, żeby na poważnie zająć się rozwijaniem umiejętności w rysowaniu. W zaproszeniu na zajęcia znalazłem cytat: Bardzo często odwaga, a nie talent zmuszają człowieka zająć się twórczością! ”. Zgadzam się w pełni z tymi słowami. Tak właśnie było u mnie.

12547399_1667034016917449_227420602_n

Na wizji w telewizji

W lutympod koniec marca pojawiłem się w Pytaniu na śniadanie. Dobrze czuję się przed kamerą. Mimo, że jestem raczej introwertykiem, to mógłbym siedzieć w studio całymi dniami :). Dzięki występowi poznałem super gościa – Tomasza Wolnego, który prowadził program wraz z Marceliną Zawadzką. Mega mi zaimponował swoim kręgosłupem moralnym i pozytywnym nastawieniem. Zachęcam Was w tym miejscu do wzięcia udziału w promowanej przez niego akcji pt: Litr paliwa zamiast piwa. Jej celem jest zbieranie pieniędzy na dojazd osób niepełnosprawnych na rehabilitację. Poniżej zdjęcie Tomka i Marceliny z wydzierganymi dla nich prezentami: Tomek otrzymał szalik swojej ulubionej drużyny piłkarskiej, a Marcelina swoją miniaturową wersję.

13680529_10154404778448748_8422561085726954860_n (1)

Modę mam we krwi

Ważnym wydarzeniem z punktu widzenia mojego rozwoju artystycznego były warsztaty sesji zdjęciowych, które prowadził Marcin Kulak. Moda to dziedzina, której jestem fanem, gdyż pomaga mi wyrażać siebie bez użycia słów. Lubię bawić się stylizacjami. Na warsztatach jednak nie mieliśmy stylizować siebie, a części garderoby. Wraz z Amelią i Dorotą bardzo szybko złapaliśmy kontakt, co przerodziło się w miłą i skuteczną pracę nad naszym wspólnym projektem, którego część widzicie poniżej.

fot. Szymon Boczek

A życie po to jest, żeby poszyć

W tym roku zdobyłem wyróżnienie w kategorii Osobowość w konkursie na Szyciowy Blog Roku 2015. Jest to dla mnie bardzo ważna nagroda, gdyż kluczem oceny były 3 kryteria: indywidualizm, komunikatywność i warsztat. Są to dla mnie ważne wartości, które realizuję przy prowadzeniu bloga i w mojej działalności artystycznej. Nagrodą w konkursie była maszyna do szycia Łucznik – Karolina 2040. Dzięki niej otrzymałem możliwość rozwoju artystycznego na nowym polu. Poniżej projekt worka, który zaprojektowałem na bazie siatki z New Yorkera.

13188149_130975580639447_227227045_n

Światowe Dni Moich kumpli

Kolejne wydarzenie nie jest związane do końca z moją pracą twórczą, ale czuję do niego sentyment. Światowe Dni Młodzieży pozwoliły mi ujarzmić mój wrodzony indywidualizm i rozwinąć się duchowo. To był pierwszy moment, kiedy czułem się częścią czegoś. Tyle dłoni nie uścisnąłem jeszcze nigdy przez całe moje życie 🙂 Zapraszam do posta, w którym opisałem moje odczucia.

śdm2016

Rythme is a soul companion

Ważnym elementem mojej przygody ze sztuką jest również taniec. W tym roku czuję, że wykonałem duży postęp i czuję się coraz pewniej na sali tanecznej. Dzięki choreografowi Michałowi przekraczam granice nie tylko ciała, ale również mojego myślenia, za co jestem mu bardzo wdzięczny 🙂 Poza hip-hopem zacząłem chodzić na treningi dance hallu. Wziąłem również udział w warsztatach tańca Rhytms of Africa, które prowadził m.in. choreograf tańca Azonto – Alain Nca z Kamerunu.

Co planuję w 2017 roku?

Rok temu obiecałem sobie projekt, który będzie mniej związany z tradycyjną sztuką szydełkowania. Dopiero jednak niedawno udało mi się określić pomysł i zacząłem już pracę nad tym projektem. Osoby, które śledzą mój profil na Instagramie miały już okazję zobaczyć, co jest grane 😉 Być może umożliwi mi on spełnienie moich marzeń jakimi są współpraca z innym artystą i zaprezentowanie mojego projektu w teledysku.